10 українських мобільних онлайн-сервісів для економії часу та грошей
Смартфон і планшет — постійний супутник більшості людей у віці до 45 років. Окрім розваг і безкінцевих чатів в соцмережах, власник смартфона з підключенням до інтернету (особливо, коли в Україні нарешті з'явиться #3g) може вирішити деякі повсякденні завдання за допомогою українських онлайн-сервісів.
Розумне місто є не лише в Японії, це можливо і у нас. Ось 10 сервісів, здатних допомогти вам в економії грошей, зручності пересування по місту і поліпшенню повсякденного життя.
Зв'язок з комунальними службами української столиці — #1551
Подібні сервіси плануються до запуску в Харкові, Одесі і вже існують в інших містах, але тут піде мова про Київ. Онлайн-служба Контактного центру Києва допоможе, якщо у вашому будинку вийшов з ладу ліфт, перестали вчасно вимикати / включати опалювання, у дворі утворилася яма на проїжджій частині, а сміття чомусь третій день не вивозять.
Відстежування міських транспортних маршрутів — #Easyway
#Easyway з'явився в Львові в 2011 році, вельми зажадався в рамках #Євро-2012, а з 2013 року став технічним партнером відразу трьох картографічних сервісів в Україні. Його завдання — полегшити життя для тих, хто регулярно користується міським транспортом. Нативне мобільне застосування для популярних смартфонов допоможе вибрати оптимальний маршрут суспільного транспорту з врахуванням витрат на проїзд, часу, що витрачається, і швидкості пересування. А з недавніх пір можна відстежувати і ті автобуси, тролейбуси і трамваї, які обладнані #GPS. У базі — 50 міст України, а також доступ до маршрутів міського транспорту з декількох сусідніх країн (на випадок, якщо ви виявитеся в одному з міст ближнього зарубіжжя).
Поїздка на попутній машині стане простіше — #Blablacar і #Givemealift
Ми вже не раз розповідали вам про sharing economy — і ці 2 сервіси повністю відповідають ключовим принципам нової економічної моделі в містах. Йдеться про використання машин при поїздках на різні відстані. #Blablacar згодиться тим, хто їздить між різними містами по Україні. А #Givemealift підійде для пошуку попутників в межах одного міста. Користуватися можуть і пасажири, які хочуть під'їхати на попутній машині і готові заплатити за це певну суму грошей, і водії, яким не перешкодить трохи засобів на бензин.
Оплата комунальних послуг — #ipay, #Plategka, #Portmone, #Easypay і #Приват24
При нинішньому ритмі міського життя стояти в чергах з платежами і квитанціями в банк просто ніколи. Якщо ви теж не любите витрачати час в черзі по оплаті комунальних послуг — вибирайте один з 5 сервісів. Всі вони побудовані за схожим принципом: реєстрація в системі, введення банківських реквізитів і прикріплення вашої карти до аккаунту. Зроблено? Можете платити за газ, воду, електрику, інтернет і інші послуги. Для найзайнятіших є навіть можливість автоматичної оплати рахунків за підсумками місяця з прив'язаної карти.
Знайти фахівця-медика — #DOC.ua
І завершує підбірку одна з животрепетних тем — пошук лікаря, коли він необхідний терміново, а вистоювати черга в державній поліклініці немає ні часу, ні здоров'я. Платна медицина лише починає розвиватися в Україні, що не відміняє той факт, що вона зручніше і частенько ефективніше, ніж так звана «безкоштовна».
Згаданий нами інтернет-сервіс допоможе знайти потрібного лікаркя, не виходячи з будинку, пройти попередню діагностику симптомів і записатися на прийом. Працює цей у декількох українських містах: Києві, Дніпропетровську, Миколаєві, Харкові, Одесі, Львові. Найближчим часом планується запуск і для інших міст.
#The #Campus